Úvod Diskuze - poradna

Diskuze - poradna

Poradna - diskuze. Pište prosím pouze slušné příspěvky k tématu. Přidat příspěvek >>

Diskuse (236 komentářů)

HELENA, (14. 11. 2011 11:57) Reagovat
CHtěla jsem se zeptat, v jakých případech se na slepé střevo umírá. Slyšela jsem, že se může zanedbat, ale přeci když mě občas píchne na straně, tak hned nepoběžím k doktoru? Měla jsem dříve podezření na slepé střevo, ale lékaři to nepotvrdili, ale občas mě po straně stále pobolívá.
PeT, (14. 11. 2011 15:00) Reagovat
Doporučuji nepodcenit bolest břicha - slepé střevo není legrace! Příznaky se dají poměrně dobře rozlišit od jiných nemocí. Sám jsem slepák podcenil a nechybělo mnoho a mělo to velké následky.
Hana, (30. 11. 2011 01:52) Reagovat
pro Helenu: Pokud jste již dřívě měla pordážděné slepé střevo a rozhánělo se to, může se jednat o chronický zánět. Dost špatně se diagnostikuje. U mně se i se operativně potvrdil, občas mě to píchlo, tak jsem to nepoavažovala za důležité, ale postupně se to během let zhoršovalo. Podotýkám, že ani zánětlivé markery, které se u tohoto zkoumají, jsem neměla ani skoro zvýšené. Je ale lepší zkonzultovat to s odborníky a vyloučit ostatní onemocnění, např. cysty na vaječníku apod.
KEATO, (13. 12. 2011 16:41) Reagovat
MN'E BOLEST BRIXA XITLA V SOBOTU ASI VE 2 HOD. V NOCI. JA SI NA TO VZAL ALGIFEN, CO ZUSTAL DOMA. UZ' V PÁTEK MI BILO CELÍ DEN NEJAK D'IVN'E, JÁ NEMN'EL XUT' NA JÍDLO. K LEKARKE JÁ S'EL AZ' V POND'ELI'. TA MN'E POSLALA DO NEMOCN'ICE V BRECLAVI. TAM MN'E PRIJALI NA XIRURGII, ALE VEČER JÁ MN'EL PRÚJEM VE SPÁNKU A PRELOŽILI MN'E NA INFEKC'N'I'. TAM MI DALI ROHLÍKOVOU DIETU: 2 RÁNO A 3 K OBJEDU. VE STREDU VEC'ER MN'E OPEROVALI S PRASKLI'M SLEPI'M STREVEM. BRIXO MI ROZREZALI OD ASI 3 CM NAD PUPKEM AŽ KE STIDKE' KOSTI. PAK JÁ BIL 10 DENOCI' NA JIPKE A PAK 6 DENOCI' NA XIRURGII. 2 MN'ESÍCE MN'E PAK BOLELA POBRIS'N'ICE PRI KAŽDÉM OTRESU - NAPR. XUZE. BRIXO MÁM TED' VIDUTE'.
DITA, (30. 12. 2011 16:45) Reagovat
Mě taky asi dvakrát rozháněli slepý střevo, ale stejně nakonec muselo ven, takže nechápu, proč ho neodoperují rovnou, aby člověk měl klid.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2021 © Slepé střevo.cz
Kontakty